yaz-tatilinde-yapilabilecek-ufuk-acan-aktiviteler

Yaz Tatilinde Yapılabilecek Ufuk Açan Aktiviteler

Genç Ufuklular için öğrenmenin ve başarmanın zamanı yok. Söz konusu yaz tatili olunca günleri boş geçirmek pek de karlı bir fikir gibi gelmiyor insana. Yıl boyunca sıkı bir şekilde çalışan, zorlu sınavları arkada bırakan gençlerimizin yaz tatilinde yeni ufuklar keşfetmesi, yeteneklerini geliştirmesi ve doyasıya eğlenmesi için yapabilecekleri etkinlikleri derledik.

 

Yazın tadını çıkartırken bir yandan de ufuk açan aktivitelerle uğraşabilir, yeni dönemde motivasyonunuzu güçlendirebilirsiniz.

 

1. Yaz Kurslarıyla Yeteneklerinizi Keşfedin

Kurs denince aklınıza soru çözmek gelmesin sakın. Yaz kursları, bolca yüzebileceğiniz, basketbol, spor, tenis, futbol gibi spor aktiviteleriyle uğraşabileceğiniz, sanat atölyelerinde estetik uğraşlar edinebileceğiniz bir oluşum olarak tatilini eğlenceli kılacak faaliyetleri bünyesinde barındırıyor.

 

2. İngilizcenizi Dizi İzleyerek Geliştirin

Öncelikle bunun bir efsane olmadığını belirtelim. Sevdiğiniz yabancı dizileri izlerken aynı zamanda İngilizce dil bilgilerinizi de kolayca geliştirebilirsiniz. Üstelik beynimiz, sevdiğimiz aktiviteleri yaparken öğrenme sürecini daha aktif hayata geçirir. Bu yaz, Listening ve Speaking seviyelerinizi yükseltmek için favori yabancı dizileri takibe alın.

 

3. Yeni Kitaplarla Yeni Ufuklar Keşfedin

Her kitap, yeni bir penceredir. Dünyayı keşfetmek için hayata açılan her pencere, kitaplardan izler taşır. Yaz tatili boyunca okumak için bolca zamanınız olacak. Üstelik kitap okumak için belli zaman ya da mekan kalıplarının da içine sığmak zorunda değilsiniz. İster sahilde, ister yolculukta, isterseniz evin herhangi bir köşesinde bambaşka bir evrene ışınlanmak, edebi yeteneklerinizi doruklara çıkarmak istemez misiniz?

 

4. Farklı Hobilerle Zihninizi Arındırın

Yapmaktan hoşlandığınız herhangi bir etkinliği hobi edinebilir, zaman tüketiminizin kalitesini arttırabilirsiniz. Farklı el sanatları ile uğraşabilir, seramikten objeler tasarlayabilir, dev puzzleları harika birer tabloya dönüştürebilir ya da ilgi alanlarınıza yönelik blog yazabilir, vlog çekebilir, kısacası gönlünüz ne istiyorsa onun için emek harcayabilirsiniz. Farklı hobi deneyimleri ile kendinizi keşfetmek işte bu kadar basit.

 

5. Hayalinizdeki Enstrümanı Çalmaya Başlayın

Şarkılar çalıp söylediğimiz bir dünyanın renkli olmama ihtimali var mı? Gitar, keman, piyano, viyolonsel … ve daha pek çok enstrümanla tanışmak için yaz tatili harika bir fırsat. Müzikle kendini ifade etmek için özel bir kursa kayıt olabilir, her hafta notaların sihirli dünyasında yolculuğa çıkabilirsiniz. Belki de bu bireysel tutku, zamanla bir müzik grubunu dönüşür ve konserlerde boy gösterirsin.

 

Genç Ufuklu olmak, yaz tatilinde de yeni ufuklar keşfetmektir. Zamanızı güzel değerlendirmeniz dileğiyle.

 

 

 

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk