mutlaka-izlemeniz-gereken-10-motivasyon-filmi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 Motivasyon Filmi

Sinemanın gücünü asla hafife almamak gerekir. Bazen izlediğimiz bir film, hayatımızda büyük değişikliklere yol açabilir. İnancımızı, öz güvenimizi yerine getirebilir. Bu yazımızda gerçek insanların, gerçek hikayelerini anlatan yapımlara göz atıyoruz. Emin olun filmlerde anlatılan her bir hikaye size, başarının çok da uzakta olmadığını gösterecek.

 

1. Rush (Zafere Hücum) / 2013

Imdb Puanı: 8.1

2 Oscar ödülü bulunan yönetmen Ron Howard, James Hunt ve Niki Lauda arasındaki acımasız rekabeti anlatıyor bu unutulmaz filmde.

İki Formula 1 pilotunun, dünyanın en büyük yarışı olan Grand Prix’teki mücadelesine tanık oluyoruz. İki yarışçının da bitmek bilmeyen hırsı bizi ekrana kilitliyor resmen.

Marvel’ın Thor’u olarak tanıdığımız Chris Hemsworth ve alman aktör Daniel Brühl’ü aynı yapımda toplayan Rush, kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

 

2. Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala) / 2002

Imdb Puanı: 8.1

Kendini, daha 18 yaşına gelmeden doktorluk, avukatlık ve pilot yardımcılığı yapmış gibi gösteren Frank Abagnale Jr’ın gerçek hikayesine tanık oluyoruz Catch Me If You Can filmiyle.

FBI’ın ‘En Çok Aranlar’ listesinde en üst sıralarda yer alan ünlü dolandırıcı Frank Abagnale Jr, dünyaca ünlü bir kılık değiştirme ustası. Tam 26 ülkede dolandırıcılık yaparak, sahte çek üzerinden milyonlarca dolar kazanıyor. Peki sonra ne oluyor?

Leonardo di Caprio’nun başrol oynadığı bu yapımı hala izlemediyseniz hiç beklemeyin.

 

3. Braveheart (Cesur Yürek) / 1995

Imdb Puanı: 8.4

Mel Gibson’ı hem yönetmen koltuğunda, hem başrolde gördüğümüzi, en iyi film ve en iyi yönetmen de dahil olmak üzere tam 5 Oscar’a layık görülen Braveheart, adını sinema tarihine kazımış bir film.

Önce ailesini, sonra karısını İskoçya uğruna kaybeden William Wallace, büyük bir intikam peşine düşüyor. Cesur Yürek olarak da bilinen İskoç şövalye William Wallace’ın gerçeklerden uyarlanmış hikayesini beyaz perdede izliyoruz.

 

4. War Dogs (Vurguncular) / 2016

Imdb Puanı: 7.1

Aklımızda direk ‘Vurguncular, Vurguncular bu akşam Lale Sineması’nda!’ repliği canlansa da, filmin bununla hiç bir alakası yok.

Efraim Diveroli ve David Packouz adlı iki gencin silah ticareti yaparak 300 milyon dolarlık ihaleyi kazanmaları ve bir anda milyoner olmalarını konu alıyor film. Filme ilham veren olay ise çok yakın bir zamanda, 2000’lerin başında gerçekleşiyor. Hatta filmde anlatılan iki ana karakter hala 30’lu yaşlarında.

Jonah Hill ve Miles Teller’a, Bradley Cooper eşlik ediyor oyuncu kadrosunda. İki arkadaşın bu karanlık süreceni heyecan ve hayretle izlediğimiz War Dogs, izlemeniz gereken filmler arasında.

 

5. Money Ball (Kazanma Sanatı) / 2011

Imdb Puanı: 7.6

Michael Lewis’in 2003 yılında yazdığı aynı isimli kitabından uyarlama olan Money Ball’un oyuncu kadrosunda Brad Pitt, Chris Pratt ve Jonah Hill gibi ünlü isimlere rastlıyoruz.

Oakland A beysbol takımının gerçek hikayesine odaklanan film, takımın genel menajeri Billy Beane’nin zor zamanlardaki mücadelesini ve takıma verdiği inanılmaz başarıyı gözler önüne seriyor.

Azmin zaferini sinematografik bir dille anlatan Money Ball’u hala izlemediyseniz çok şey kaçırıyorsunuz demektir.

 

6. The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) / 2013

Imdb Puanı: 8.2

Usta yönetmen Martin Scorsese, bizi evlerimizden alıp Wall Street’in heyecan dolu dünyasına götürüyor. 24 yaşındaki genç yatırımcı Jordan Belfort’un bir anda köşeyi dönüp tonla para kazanmasını anlatıyor film.

Leonardo Di Caprio’yu başrolde gördüğümüz The Wolf of Wall Street, gerçek bir hikayeden uyarlanmış. 3 saatin nasıl geçtiğini hiç anlamayacaksınız, kesinlikle tavsiye ediyoruz.

 

7. Walk the Line (Sınırları Aşmak) / 2005

Imdb Puanı: 7.9

Müzik tarihine ismini altın harflerle kazıyan country sanaçısı Johnny Cash’in biyografisini anlatan Walk the Line, ünlü şarkıcının nasıl bir şöhret olduğunu anlatıyor.

Joaquin Phoenix ve Reese Witherspoon’un başrollerde oynadığı yapım, büyük bir başarı hikayesine odaklanıyor. Hala izlemediyseniz hiç beklemeyin deriz.

 

8. Into the Wild (Özgürlük Yolu) / 2007

Imdb Puanı: 8.1

Okulunu dereceyle bitiren başarılı öğrenci Christopher, mezun olduktan sonra biriktirdiği 24.000 doları bağışlayarak büyük bir serüvene atılır. Alaska’da doğayla iç içe, modern hayattan uzak yaşayan Christopher McCandless’ın gerçek hikayesini anlatan film, izleyen çoğu kişinin favori filmi oluyor.

 

9. 127 Hours (127 Saat) / 2010

Imdb Puanı:  7.6

5 gün boyunca iki kayanın arasında kolunuz sıkışık bir şekilde, aç ve susuz kaldığınızı düşünün. Kulağa pek olası bir durummuş gibi gelmiyor değil mi? Ama bu olay sahiden yaşanmış.

Dağcı Aron Ralston’un inanılmaz hikayesine tanıklık etmeye hazır mısınız? 127 Hours filmini bir kere izleyen bir daha unutamıyor.

 

10. The Social Network (Sosyal Ağ) / 2010

Imdb Puanı:  7.7

Yaşamımızın büyük bir parçası olan Facebook’un kuruluş hikayesini beyaz perdede izliyoruz. Dünyanın en büyük sosyal medya sitesinin yaratıcısı Mark Zuckerberg’i Jesse Eisenberg canlandırıyor filmde. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bu filmleri izledikten sonra geleceğe daha parlak bakmanızı umuyoruz. Jacques Tati’nin “Ben istiyorum ki; film, siz sinema salonunu terk ettikten sonra başlasın.” sözünün gerçek olması dileğiyle…

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk