matematigi-bu-kadar-cekici-kilan-nedir

Matematiği Bu Kadar Çekici Kılan Nedir?

Çoğu öğrenci onu korkulu bir dersmiş gibi görse de hepimiz biliyoruz ki Matematik, hayatın daha anlaşılabilir olmasını sağlayan büyüleyici bir bilim dalı.

 

Gizli gerçeklerin açığa çıkmasını sağlayan, sezgilerin yerine bilimi koyan, algımızı netleştiren ve dünya görüşümüzü değiştiren; Matematik ve onun kazandırdıkları. Matematikçilerin Nobel Ödülü denilen Fields Madalyası’na sahip olan Matematikçi Cedric Villani, TED Talks’ta yaptığı konuşmasında “Matematiği bu kadar çekici kılan nedir?” sorusuna yanıt buluyor.

 

Nedir bu matematikte bu kadar çekici olan? Sonuçta, sıkıcı ve soyut görünüyor. Numaralar, hesaplamalar ve uygulanacak kurallar…

Matematik, belki soyut olabilir ama sıkıcı değildir ve hesaplamakla sınırlı değildir. Temel faaliyetimizi düşünme ve kanıtlamayla ilgilidir.Çoğumuzun övdüğü, hayal gücüyle ilgilidir. Doğruyu bulmakla ilgilidir.


Eğer matematiğe karşı ufacık bir önyargı besliyorsan, bu konuşma sana epey iyi gelecek. Videoyu söyle aşağıya bırakıyoruz. Dilediğin zaman tıklayabilirsin Genç.

 

 

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk