lgs-matematik-dilan-kuzu

Lgs Matematik (Dilan Kuzu)

Matematik soruları ne istiyor?

Her şeyden önce soruları yanıtlayabilmeniz için bilgiye ihtiyacınız var. Matematik soruları genel olarak okuryazarlığı, yorum yapabilme kabiliyetinizi ölçüyor. Yorum yapabilmeniz için de temel bilgilere sahip olmanız gerekir. Bunun yanında analitik düşünme yeteneği, hız ve pratiklik önemlidir. Sorularda günlük hayatla ilgili örneklere yer verilmektedir. Bu doğrultuda okuduğunu anlama, doğru yorumlama, hızlı çözebilme ve pratiklik bizim için temel şartlardandır.

Düzenli ders çalışmak şart

Düzenli çalışma ve tekrarlar yapmalı, konuyu özümsemeli sonra da benzer soruları çözmelisiniz. Ve en önemlisi zaman yönetimi becerinizi geliştirmelisiniz. Bunun en iyi yollarından birisi de süre tutarak çalışmaktır. Ve bunun için de sınavın yaklaşmasını beklememeli, şimdiden kendinizi bu şekilde çalışmaya hazırlamalısınız.

Matematik olmazsa olmazdır. Her gün en azından 20-30 soru çözmeye çalışmalısınız. Çalışma sürenizin sizi usandırıp, bıktıracak kadar uzun olmamasına dikkat etmelisiniz. Çözemediğiniz soruları mutlaka bir bilene danışmalısınız. Değişik kaynaklardan soru çözmeye özen göstermelisiniz. Önce kolay daha sonra zor kaynaklar tercih etmelisiniz. Çalışırken ve sınavlarda, yapamadığınız soruda takılıp kalmamalısınız. Eksiklerinizi tespit etmelisiniz.

Deneme sınavında yanlış yaptığınız ve boş bıraktığınız soruları incelemelisiniz. Yanlışlarınızın sebebinin bilgi eksikliği, zamanı yetiştirememe, sınav kaygısı, dikkatsizlik, odaklanamama vb. nedenlerden hangileri olduğunu tespit edip hemen önlem almalısınız. UNUTMAYIN sizin göreviniz çalışmak, elinizden gelenin en iyisini yapmak. Sonuca değil yapabileceklerinize odaklanın!

 

Dilan KUZU

Genç Ufuk Eğitim Kurumları Matematik Öğretmeni

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk