lgs-ingilizce-sevval-irkli

Lgs İngilizce (Şevval Irklı)

LGS’de İngilizce bölümünde 10 soru bulunmaktadır ve İngilizce bölümü diğer bölümlerle aynı değere sahiptir. İngilizce için yapacağımız en önemli şey bol bol kelime öğrenmektir. İngilizce kelimeleri öğretirken en başta LGS’nin en çok sevdiği kelimelerden yola çıkarak hafıza teknikleriyle beraber örnek cümleler içinde kelime çalışmalarımızı yürütüyoruz. Daha sonra her ünitenin içerisindeki gramer konularını taktikler vererek ve geleneksel yollarla verilen eğitimin dışına çıkılmış pratik yollarını göstererek işliyoruz.

Her konu sonunda konu kavrama testi çözerek ünitelerden ne tip soru gelebileceğini inceliyoruz. Ayrıca soruları hem yeni nesil soru tipleri hem de geçmiş yıllarda çıkmış sorular olarak iki grupta inceliyoruz ve her dersin sonunda ödevlendirmelerimizi yaparak LGS İngilizce bölümüne sıkı bir şekilde hazır oluyoruz.

LGS İngilizce bölümünde soruları çözerken ince yerleri görebilirseniz soruları rahatlıkla çözebilirsiniz. Örneğin, “Why", "who", which, "how" gibi soru sözcüklerine dikkat edin. Bu sözcükler paragraf, diyalog ve tablo sorularında karşımıza çıktığı için çok önemlidir. Kullanılan soru kalıbının anlamına uygun cevaba yönelin. Soruların çoğunluğu okuduğunu anlama şeklinde olduğu için kelime bilginizi genişletin.

Kişisel özellikleri anlatan kelimeleri öğrenirken kişinin güçlü ve zayıf yönlerini anlatan kelimeler şeklinde gruplandırarak çalışın.

Paragraf ve hikâyeyi okumadan önce soruları okuyarak parça hakkında genel bir bilgi edinin.

Birçok soru diyalog şeklinde sorulmaktadır. Diyalogda sorulan şaşırma, onaylama, üzülme gibi ifadeleri iyi bildiğiniz zaman soruda genel olarak ne demek istediğini anlarsınız. Sorularda NOT/ DOESN’T-DON’T olumsuz yapılara çok dikkat ediniz.

 

Şevval IRKLI

Genç Ufuk Eğitim Kurumları İngilizce Öğretmeni

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk