lgs-fen-bilimleri-nail-gursoz

Lgs Fen Bilimleri (Nail Gürsöz)

Sevgili LGS hazırlık öğrencileri,

Bu zorlu maratonda Fen Bilimleri dersinde başarılı olmanın en önemli yolu yeni nesil sorularla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmektir. Yeni nesil sorular sizlerden, öğrendiğiniz teknik bilgileri yorumlayabilmenizi istiyor yani sadece ezberle istediğiniz netlere (fende full gibi..) ulaşamazsınız.

• Yeni nesil soruları kolayca çözebilmenin en önemli yöntemlerinden biri günlük hayattan veya bilimsel çalışmalardan örneklemeleri öğrendiğiniz bilgilerle eşleştirmektir.

• Bir diğer önemli konu da uzun olan yeni nesil sorularında, soruyu okumaya başladığınızda çözümlemeye de başlamanız gerekiyor. Bu size zamanla hız kazandırır.

• Yapılması gereken bir diğer çalışma da konuları ezberlemekten uzaklaştıracak olan etkinlikler çözerek tekrar yapmak ve her soru çözümünden sonra yanlışlarınızın doğrusunu araştırmaktır.

• Hem soru çözümlerinizde hem de konu çalışmalarınızda sebep, sonuç ilişkilerini aklınızdan geçirmeniz gerekiyor. Bu da çalışmalarınızın daha uzun süre aklınızda kalmasını sağlar.

• Uzun sorularda hız kazanmanın diğer bir yolu da soruları önce yavaş yavaş her kelime ve cümlenin anlamını aklınıza oturtarak okuyup çözmektir. Bunu uygularsanız zamanla uzun soruları tekrar tekrar okumadan bir kere okuyarak daha kısa zamanda çözdüğünüzü göreceksiniz.

• Unutmayın Fen Bilimleri konuları gerçek hayatımızın birçok yerindedir. Onları ezberlemekten ziyade yaşamımızdaki veya bilimsel çalışmalardaki olaylarla pekiştirmek yeterlidir.

 

Nail GÜRSÖZ

Genç Ufuk Eğitim Kurumları Fen Bilimleri Öğretmeni

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk