basariya-ulasmanin-gizli-olmayan-formulu-motivasyon

Başarıya Ulaşmanın Gizli Olmayan Formülü: Motivasyon

“Motivasyon” sihirli bir kelime. Ve bu sihir ellerinize bir kez bulaştı mı hayatınızda başarıya açılan kapılar da bir bir artıyor. Üstelik, motivasyon bedava… Tıpkı soluduğunuz hava, sonsuzluğuna dalıp gittiğiniz gökyüzü ve akan nehirler gibi…

 

Şimdi bedava dediysek de emeksiz demedik. Elbette motive olmak için yapılması gereken bir takım eylemler var. Ve tüm bunların bedelinin maddi bir karşılığı yok. Hayatınıza yapacağınız ufak takım eklemeler ve çıkarmalarla başarı yolculuğuna motive olabilirsiniz.

 

“Nereden başlasak… Nasıl anlatsak?” derken en iyisi sizi minik motivasyon rehberimizle baş başa bırakalım:

 

1. Hayal Edin… Hem De Bolca

Hayal etmek bünyeye şöyle yararlı, böyle sağlıklı demeyeceğiz. Ama kanıtlanmış bir doğru var ki o da şu: Hayal kurmak, düşlerinizi gerçekleştirmenin ilk adımıdır.

 

Beyin, itekleyici bir güç olarak başarıya olan inancımızı arttırdığında kendini daha motive hisseder. Bunun da yolu hayal etmekten geçiyor. Birileri sizi fazla hayalperest olmakla eleştirirse onlara fazla kulak asmayın ve hayallerinizi, hayata geçirmek için hedefinize odaklanın.

 

2. Rutin Alışkanlıklardan Korkmayın

Elbette moda mod, monoton bir hayat yaşayın demiyoruz. Ancak hayatınızı bir rutin üzerine oturtun ve o rutini kimsenin bozmasına izin vermeyin. İş bu noktada “Hayır” diyebilme yeteneğine evriliyor.

 

Günlük alışkanlıklarınızı sekteye uğratacak, sizin yaşam rutininize müdahale edecek her fazlalığa “Hayır” demeyi öğrenin.  Ve bunu bir alışkanlık haline getirin. “Olumlu düşünme”, “dakik olma”, “daha düşünceli olma”, “daha güçlü irade edinme” veya “zor durumlarda daha sakin olma” gibi benimseyebileceğiniz birçok yeni alışkanlığı yaşam rutini olarak benimseyin.

 

3. Zamanı, Bankadaki Para Gibi Kullanın

İnsanlık, zamanın değerini ancak zaman geçince anlıyor. O zamanda motivasyon için gerekli zaman bütçesi elimizde kalmıyor. Zamanınızı boşa harcamayın. Doğru kullanın.

 

 

Geçen her gün, hesabınızdan çektiğiniz bir miktar para gibidir. Paranıza dikkat ediyorsanız, zamanınıza da dikkat etmeniz gerekir. Onu size yardım eden, hayatınıza değer katan, sizi bir yere götüren ve başkalarına yardım eden bir şey üzerine harcayın. Unutmayın, her şeyi birilerinden ödünç alabilirsiniz ama zamanı borçla bile alamazsınız.

 

4. Umut Etmekten Hiç Yorulmayın

Zorlu sınavlar, sabırsız geçen günler, başınıza üşüşen kara kara bulutlar… Hayatınız ne kadar kasvetli olursa olsun umudunuzu kaybetmeyin. Umut, sizi aydınlığa çekecek iptir.

 

 

Hayallerinizi ve beklentilerinizi elde etmek için umuda bel bağlayın, umuda sırtınızı yaslayın. Umut ettiğiniz her şey, motivasyon için size bir basamak olur. Kim bilir, belki o basamakları sabırla tırmanlaya devam ettikçe başarı, kocaman bir hayal dağının ardından size selam durur.

 

 

 

 

 

daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk