iyi-bir-gelecek-icin-dogru-lise-tercihi-nasil-yapilmali

İyi Bir Gelecek İçin Doğru Lise Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Geleceği şekillendiren en temel detaylardan biri; eğitim. Küçük yaşlardan itibaren ailede, sonrasında okulda süre gelen eğitim hayatı, kişinin yaşayacağı çevreyi şekillendiren en önemli unsur. Okul öncesi eğitimden, üniversite yaşamına kadar doğru yönetilmesi gereken bu süreç, profesyonel destek ve disiplin gerektiriyor. Elbette tahmin edersiniz ki çocuklarımızın okul yaşamında lise eğitimi ayrı bir önem arz ediyor.

 

Genç Ufuk Eğitim Kurumları olarak çocuklarımızın her yaşta ve her dönemde daha başarılı bir eğitim hayatı yaşamasını amaç edinirken doğru lise tercihlerinde velilerin nelere odaklanması gerektiğini ele alıyoruz. Özellikle şu sıralar TEOG tercihleri konusunda hayli düşünceli olan veli ve öğrenciler lise seçiminde nelere dikkat etmeli birlikte inceleyelim.

 

 

Doğru lise tercihi, doğru üniversite seçimi ve tabi ki doğru meslek seçimi için kilit bir nokta. 8. sınıf eğitimini tamamlamış öğrenciler için ortaokuldan liseye geçiş akıllara pek çok soru işareti getiriyor. Doğru lise tercihi yaparken odaklanmanız gereken ilk konu şu: “Ben ne olmak istiyorum? Gelecek hedefim nedir? ” Böylece ilk adımda hangi lise türünde okumak istediğinizi netleştirebilirsiniz.

 

Fen lisesi, sosyal bilimler lisesi, anadolu lisesi, anadolu teknik ve meslek lisesi… Önünüzde seçebileceğiniz pek çok farklı lise türü mevcut. TEOG sınavından almış olduğunuz yüzdelik dilime göre doğru okulları tercih ederek lise eğitimine adım atabilirsiniz.

 

Lise öğrenimini daha ayrıcalıklı bir kampüste deneyimlemek isterseniz Genç Ufuk Koleji ile 2017-2018 öğretim döneminde avantajlı burs imkanları ile yanınızdayız. Burs imkanlarını detaylı incelemek için  

 

Genç Ufuk Koleji’nde doğru lise eğitimi her şeyin başında geliyor ve öğrencilerimizi güçlü bir gelecek bekliyor:

 

  • İngilizce ağırlıklı eğitim,
  • İkinci yabancı dil eğitimi,
  • İlgi ve yeteneklere odaklanan öğrenci kulüpleri,
  • Uzman psikolojik danışma ve rehberlik birimi,
  • Çağın gerekliliklerine uygun son teknolojik imkanlarla donatılmış kampüs,
  • Her biri alanında başarısını kanıtlamış uzman öğretmen kadrosu,
  • Etüt ve soru çözüm imkanları,
  • Ödev kontrol sistemi ve veli bilgilendirmesi,
  • Haftalık ve aylık deneme sınavları

 

Lise eğitiminde ayrıcalıklı ufuklara yelken açmak için Espark AVM’deki Genç Ufuk Koleji standlarından detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

<a href="javascript:void(0)
daire

Genç Ufuk Eğitim Kurumlarında sizi UFi (Universal Future İntelligence ) bekliyor.
Öğrencilerin daima yanında UFi dijital etüt sistemi ve Velilerimizin yanında UFi anlık veli bilgilendirme sistemi ile önceliğimiz,sizin önceliğiniz.

Sisteme Git
Avatar | Genç Ufuk